zpět britská technika a zbraně

Britská vojenská technika a zbraně

NAVIGACE

Tajné vojenské základny

Připravil Lukáš Visingr

Na tajné vojenské základny nemají monopol jen v USA. Právě tak na území Velké Británie se nacházejí čtyři vojenské instalace, jež lze zařadit do šuplíku "tajné".

Rudloe Manor
Umístění: jihozápadní Anglie
Tohle je taková "anglická Oblast 51", alespoň pro UFO-maniaky. Podle jejich tvrzení zde Britské královské letectvo schovává mimozemské létající talíře. Faktem je, že nad touto oblastí je hlášeno mimořádně vysoké množství pozorování neidentifikovatelných létajících objektů. Z tohoto důvodu je na základně umístěna tzv. Flying Complaints Flight, čili úřad zabývající se svědectvími o UFO.

Macrihanish
Umístění: poblíž Campbletownu na západním pobřeží Skotska
Jedná se o základnu, z níž operují námořní hlídková a protiponorková letadla NATO. Kromě toho ji ale zřejmě používaly i letouny F-117 Nighthawk a zřejmě i SR-71 Blackbird. Dále se říká, že zde přistávají i současné americké tajné letouny. Podle oficiálních údajů je nyní základna uzavřena a provádí se její přestavba, nicméně svědectví o tajuplných černých a hlučných letounech pokračují...

West Freugh
Umístění: západní pobřeží Skotska
Základna určená k testům radiolokátorů, elektroniky, letecké výzbroje a střel země-vzduch. Podle některých zdrojů se zde testuje útočný letoun HALO, o němž je však známo jen to, že nahradí letadla Tornado GR 4. Je pravděpodobné, že HALO souvisí s projektem FOAS.

Boscombe Down
Umístění: poblíž Amesbury v jižní Anglii (ne moc daleko od Stonehenge)
Dalo by se říci, že toto je "anglická Oblast 51 číslo 2". Zde se nachází hlavní středisko zvláštních projektů ve Velké Británii (taková obdoba americké DARPA). Už za druhé světové války se tu zkoušely první britské stíhačky s tryskovými motory. Jinak je o tomto místě k dispozici jen minimum informací. Podle posledních údajů je právě zde vyvíjen letoun HALO.
26. září 1994 zde došlo k havárii letounu, na kterou oficiální místa okamžitě uvalila informační embargo, jež trvá v podstatě dodnes. Často se říká, že se zřítil nějaký supertajný "černý" letoun, ale pravděpodobnější je, že šlo o havárii F-117A.


Prameny:


All Rights Released.


 


Copyright © 2018 All Rights Reserved