úseky:

Pěchotní srub K-S-6
U kapličky

označení krycí název typ odolnost zvony zbraně vlevo zbraně vpravo zbraně čelní věže ochranné střílny
K-S-6 U kapličky PS II  ZD4 ZN4  L1 M  L1 M  M v kopuli    4 N 
stavební podúsek firma datum betonáže kubatura betonu
1./III.Červený Potok  Dr. Ing. Karel Skorkovský,Praha    0 m3 

Copyright www.sota.cz
  Dosažitelnost: Počet postřehů: Vaše postřehy ICQ podpory: pěšky 43449 92513147
  Lokalita:   Doplnit lokalitu
Vlevo nad silnicí z Červeného Potoka do Dolní Moravy (před autobusovou zastávkou). Z opačné strany je přímo viditelný od K-S-7 (pokud není mlha).

Letecká mapa Turistická mapa
  Popis srubu U kapličky:   Doplnit popis
Troska oboustranného pěchotního srubu. Poničen německými pokusy, zvony, střílny i kopule vytrženy. Střílny hlavních zbraní zazděny. Zához odstraněn, ochranné příkopy zasypané. Volně přístupný. Příčky v bojovém patře poničeny, v týlovém patře vcelku zachovalé. V dolním patře asi 5 cm vody. Vcelku nic moc ke zkoumání. Vpravo od srubu až za silnici je vidět protitankový příkop, který pokračuje protitankovou překážkou přecházející řeku Moravu a mířící ke K-S-5.

Bunkry.cz Opevneni.cz

Zpět na hlavní stránku

NAVRCHOLU.cz
  Vaše postřehy  
Milan Koudelka
27.9.2009
Počet bodů: 5 z 5
Počet bodů: 3 z 5
Přímo k bunkru jsem se dostal pěšky
Objekt je uvnitř téměř dokonale vyčistěn. To platí i o spodním patře. Studnu pod schody, jak ji zmiňoval kolega přispěvatel přede mnou a jak je zakreslena i v půdorysu na stránce objektu, jsem však při nejlepší vůli nenalezl. Nachází se totiž až v místnosti strojovny o několik metrů dále směrem do levé části podzemního patra. Přesněji řečeno je na rohu strojovny a místnosti pro zemní telegraf a vysílačku a částečně zasahuje do chodbičky. Proto pozor, je opravdu zpropadeně hluboká. V době mé návštěvy (září 09) byla přes její šachtu položena paleta.

Chardonnay
31.10.2007
Počet bodů: 5 z 5
Počet bodů: 3 z 5
Přímo k bunkru jsem se dostal pěšky
Dost poničený objekt včetně interiéru. Zachovalé zbytky konzol a vnitřní výbavy (jak dlouho ještě?)a hlavně POZOR!!! Vedle schodiště kopaná studna značné hloubky.

Přidat postřeh