úseky:

Pěchotní srub K-S-7
U vesnice

označení krycí název typ odolnost zvony zbraně vlevo zbraně vpravo zbraně čelní věže ochranné střílny
K-S-7 U vesnice PS II  ZD4 ZN4  L1 M G  L1 M      4 N 
stavební podúsek firma datum betonáže kubatura betonu
1./III.Červený Potok  Dr. Ing. Karel Skorkovský,Praha    0 m3 

Copyright www.sota.cz
  Dosažitelnost: Počet postřehů: Vaše postřehy ICQ podpory: pěšky 43450 92513147
  Lokalita:   Doplnit lokalitu
U sportovního letiště v Červeném Potoku. Přístup od Č.Potoka po silnici a vlevo po polni cestě, nebo po polní cestě od K-S-8, případně od K-S-6, který je vlevo přímo nad silnicí z Č.Potoka do Dolní Moravy.

Letecká mapa Turistická mapa
  Popis srubu U vesnice:   Doplnit popis
Oboustranný pěchotní srub vyzbrojený klasickou kombinací zbraní L1 aM. V levém křídle navíc střílna pro 9cm kasematní minomet s výstřelem do prostoru tvrze Hůrka a za ní pokračující linie severozápadně od Králík.

Během okupace doplatil na svou pozici, tedy na umístění v rovině, neboť si ho Wehrmacht vybrala pro zkoušky odolnosti. Na srub útočilo těžké i lehké dělostřelectvo a posléze i letectvo, které mělo za úkol prorazit stropnici, což se ovšem nepovedlo. I přes velké úsilí se německé armádě nepodařilo srub smazat z mapy a dodnes stojí, i když již hodně nevhodný pro rekostrukci.

Srub má originální střílny. Zvony vytrženy v padesátých letech Kovošrotem. Zához odstraněn. Levý diamantový příkop zasypán (ven ční pouze kousek střílny G). Pravý příkop zasypán více než do poloviny. Levý krakorec je rozstřílený na cucky. Několik průstřelů až dovnitř v týlové i čelní stěně.

Vstupní mříž byla otevřena přestože na srubu je cedulka, že klíče jsou k dispozici na K-S-5. Interiér zdevastován proniknuvšími střelami. V týlovém patře asi 30 cm vody.

Bunkry.cz Opevneni.cz

Zpět na hlavní stránku

NAVRCHOLU.cz
  Vaše postřehy  
Chardonnay
31.10.2007
Počet bodů: 5 z 5
Počet bodů: 3 z 5
Přímo k bunkru jsem se dostal pěšky
Jednou mě dobře posloužil k přenocování, ale i přes zachovalé střílny L1 a M už se k rekonstrukci nehodí. Vele schodiště kopaná studna značné hloubky. Kdo tam spadne, má to spočítaný a pomoci se nedovolá!!

Přidat postřeh