úseky:

Pěchotní srub K-S-19
Pod lesem

označení krycí název typ odolnost zvony zbraně vlevo zbraně vpravo zbraně čelní věže ochranné střílny
K-S-19 Pod lesem PS II  ZN4 ZD3  D D  L1 M      3 N 
stavební podúsek firma datum betonáže kubatura betonu
3./III.Boříkovice  Ing. Jan Matoušek,Praha  30.5.1937  1450 m3 

Copyright www.sota.cz
  Dosažitelnost: Počet postřehů: Vaše postřehy ICQ podpory: pěšky 43449 92513147
  Lokalita:   Doplnit lokalitu
Pod kopcem Bouda na okraji lesa. Není na turistické značce. Je k němu přístup od zelené značky, která vede od Lichkova směrem na tvrz Bouda. Ze stropnice srubu je výhled na Dolní Boříkovice a další linii srubů. Z Dolních Boříkovic je výstup do kopce do předpolí dvou lehkých objektů vz.37 situovaných ve stráni. Stále šikmo nahoru až na kraj lesa.

Letecká mapa Turistická mapa
  Popis srubu Pod lesem:   Doplnit popis
Oboustranný dvoupatrový srub. V roce 1938 již vybaven a připraven k obraně během okupace byly vytrženy zvony a srub byl zkušebně ostřelován. K čelní stěně objektu je přibetonována zeď o síle 6 metrů, kterou zde též zkušebně přibetonoval Wehrmacht. V dnešní době je srub uravřen mříží, která je do úchytů na originální mřiž přivařena. Takže přístup do srubu je nemožný. V celkovém dojmu je srub poměrně zachovalý až na roztrhaná ucha od zvonů. Zvonové šachty jsou zabetonovány.

Bunkry.cz Opevneni.cz

Zpět na hlavní stránku

NAVRCHOLU.cz
  Vaše postřehy  
Ondra
26.5.2012
Počet bodů: 4 z 5
Počet bodů: 2 z 5
Přímo k bunkru jsem se dostal pěšky
K bukru se dá dostat z Dolních Boříkovic od parkoviště před obchodem s potravinami.Bunkr stojí přímo pod lesem ohraničen sromy a porostlý keři,takže je obtížné ho najít.Mříž která tam do nedávna byla je vylomená,takže se dá vejít dovnitř.Nalevo od vchodové střílny je velká díra do zdi,takže se dá vyfotit celá levá střelecká místnost.Stropnice bunkru je úplně zarostlá.Srub je hodně poničen ostřelováním,obadva zvony jsou vytrženy a levý diamantový příkop je zavezen hlínou.

Chardonnay
15.10.2008
Počet bodů: 4 z 5
Počet bodů: 2 z 5
Přímo k bunkru jsem se dostal pěšky
Opuštěný, poničený srub je volně přístupný a donedávka byl kýmsi "obydlen". Jinak vnitřek je jedno velké rumiště sutin z poničených příček a postřelování. Snižená část spodního patra je zatopena značně zapáchající vodou. Srub zvolna mizí v porostu a stává se nefotitelným.

Přidat postřeh