úseky:

Pěchotní srub K-S-20
Na pupku

označení krycí název typ odolnost zvony zbraně vlevo zbraně vpravo zbraně čelní věže ochranné střílny
K-S-20 Na pupku PS II  ZN3 ZN4  D D  L1 M      4 N 
stavební podúsek firma datum betonáže kubatura betonu
3./III.Boříkovice  Ing. Jan Matoušek,Praha  2.7.1937  1485 m3 

Copyright www.sota.cz
  Dosažitelnost: Počet postřehů: Vaše postřehy ICQ podpory: pěšky 43450 92513147
  Lokalita:   Doplnit lokalitu
Zeleně značená cesta z Lichkova na tvrz Bouda vede kolem srubu dále ke tvrzovým objektům K-21-24. tvrz.

Letecká mapa Turistická mapa
  Popis srubu Na pupku:   Doplnit popis
Další poměrně zkoušený objekt. Jedná se o oboustranný dvoupatrový objekt, který přiléhá na tvrz Bouda. Palba dvou kulometů navazuje na palbu dvou dvojčat tvrzového pěchotního srubu K-S 21 Kazi. Do palebné přehrady těžkých objektů mezi objekty K-S 20 a 19 zasahovali i dva stupněné lehké objekty vz. 37. Další linie LO nebyla dokončena. Srub byl během okupace ostřelován Wehrmacht se soustředil na čelní desku objektu, kterou zkušebně vyztužil svým metr tlustým betonem. Za objektem je kvalitní dira po ostřelování. Okolo srubu jsou další pozůstatky, podle informací to jsou krátery po 210 mm kanónech, které německá armáda umístila někde u boříkovického kostela, aby ostřelovali tento srub a srub K-S 21 Kazi. Dnes je objekt využíván jakousi skupinkou, která má v blízkosti tábořiště a srub je díky jejich zázemí uzavřen jakýmsi nerozluštitelným mechanizmem, tímto je pozdravuji... Příště nechte klíče! Diamantové příkopy jsou obehnány dřevěným zábradlým a ze střílen vykukují trubky od kamen. Ve vchodové chodbičce byl popelník…

Bunkry.cz Opevneni.cz

Zpět na hlavní stránku

NAVRCHOLU.cz
  Vaše postřehy  
filda
19.8.2011
Počet bodů: 5 z 5
Počet bodů: 5 z 5
Přímo k bunkru jsem se dostal pěšky
tento bunkr obsadila skupinka ( teď už bývalích Brontosaurů) kteří se o bunkr starají.Uzamčen je proto aby se zamezilo vniknutí vandalů protože vnitřek je zařízen.Viděl snad někdo z vás povalovat odpadky kolem bunkru ?Popelník se dává vždy ven aby se neházeli nedopalky na zem protože v bunkru se nekouří.Pokud někdo z vás v okolí bunkru viděl papírek nebo nedopalek od cigarety tak není od nás.Po srazu všechen odpad odvážíme domů k likvidaci!!!Trubka s komína je kvůli vysoké vlhkosti v bunkru.Na rekonstrukci exteriéru bohužel v tomto státě nejsou finance. P.S:Ta rozbitá cedule před vchodem není naše práce!

Chardonnay
15.10.2008
Počet bodů: 5 z 5
Počet bodů: 4 z 5
Přímo k bunkru jsem se dostal pěšky
vcelu zachovalý objekt je již léta uzavřen a využíván neznámou skupinou, která ovšem o rekonstrukci nejeví zájem. Okolí svědčilo o jiné činnosti. Z levé střílny trčí komínek. Vše potřebné o srubu je umístěno na ceduli s ofocenými stránkami z knížky J. Nováka.

Přidat postřeh