úseky:

Vchodový objekt K-S-22a
Krok

označení krycí název typ odolnost zvony zbraně vlevo zbraně vpravo zbraně čelní věže ochranné střílny
K-S-22a Krok VO IV  2 ZN4      1 N 
stavební podúsek firma datum betonáže kubatura betonu
4./III.Bouda  Ing. Zdenko Kruliš,Praha  14.10.1937  4860 m3 

Copyright www.sota.cz
  Dosažitelnost: Počet postřehů: Vaše postřehy ICQ podpory: pěšky 43450 92513147
  Lokalita:   Doplnit lokalitu
Po zelené turistické stezce, která vychází od Těchonína směrem k Suchému vrchu, ale stím že míří do Lichkova. Tato zelená značka prochátí kolem všech srubů pevnosti Bouda. Pokud přicházíte od Těchonína je to první srub, který uvidíte. Uprostřed čelní maksy je mohutný vjezd pro vozidla (Vchod do tvrze)

Letecká mapa Turistická mapa
  Popis srubu Krok:   Doplnit popis
Vchodvý objekt - nyní vstup od muzea tvrze Bouda. Srub u kterého v létě každý den čeká na prohlídku okolo 50 - 100 lidí. Zbraně srubu byly defenzivní a to lehký a těžký kulomet. Ve zvonech na obou stranách pak lehké kulomety vz. 26. V poválečné době byl srub opravován a to, tak že přední porušená maska byla odstřelena a záhy podle původních plánů odborně dobetonována, ale o té odbornosti se dá debatovat. Slouží jako zázemí pro tvrz Bouda a museli by jste se hodne lísat, abyste se dostali do dolního patra. Směrem od vchodového objektu na Suchý vrch je asi po 50 metrech betonová plošina, na které obvykle jsou WC. V minulosti sloužila pro tzv. betonárku. Vlastně stanoviště pro míchačky. Možné je, že se jedná o betonárku až poválečného původu, jež tam mohla vybudovat naše armáda během obnovy vchodového objektu.

Bunkry.cz Opevneni.cz

Zpět na hlavní stránku

NAVRCHOLU.cz
  Vaše postřehy  
Honza
13.12.2008
Počet bodů: 5 z 5
Počet bodů: 5 z 5
Přímo k bunkru jsem se dostal pěšky
Dostup pěšky z Mladkova po pásu opevnění.Zajímavá prcházka.Letos třetí návštěva tvrze a je vidět,že boudaři se stále snaží!Návštěva opravdu stojí zato!

Přidat postřeh

Tvrz Bouda

zahrnuje tento objekt. Dělostřelecká tvrz Bouda je situována na kopec Bouda jižně od Suchého vrchu u Jablonného nad Orlicí. Jde o nejmenší stavebn... více