úseky:

Pěchotní srub K-S-23
Teta

označení krycí název typ odolnost zvony zbraně vlevo zbraně vpravo zbraně čelní věže ochranné střílny
K-S-23 Teta PS IV  ZP3 ZN3  M v kopuli         
stavební podúsek firma datum betonáže kubatura betonu
4./III.Bouda  Ing. Zdenko Kruliš,Praha  2.8.1937  2098 m3 

Copyright www.sota.cz
  Dosažitelnost: Počet postřehů: Vaše postřehy ICQ podpory: pěšky 43450 92513147
  Lokalita:   Doplnit lokalitu
Po zelené turistické stezce, která vychází od Těchonína směrem k Suchému vrchu, ale stím že míří do Lichkova. Tato zelená značka prochátí kolem všech srubů pevnosti Bouda. Objekt, který vystupuje napovrch pouze třemi šachtami.

Letecká mapa Turistická mapa
  Popis srubu Teta:   Doplnit popis
Dnes součástí muzea Bouda, které provozuje Společnost přátel čs. opevnění s.r.o, ale na prohlídkové trase se do objektu nepodíváte. Má jednu zvláštnost. Nemá střelecké kasematy a na povrch vystupuje dvěma zvony a jednou kopulí. K objektu Kazi (K-S-21) míří ve zvonu lehký kulomet a ke srubu K-S- 24 Libuše je to dvojče těžkých kulometů v kopuli. Druhý zvon je pozorovací a měl mít tři pozorovací průzory. K němu se váže jenda historie. V roce 1938, kdy byly osazovány pancéřové prvky byl na staveniště tvrze Bouda přivezen pozorovací zvon, ten ovšem neodpovídal a při usazování zvonu bylo zjištěno, že nevidí na patu kopce, tak byl převezen do Náchoda a měl být osazen na srub Můstek. Nový pozorovací zvon se již na Boudu nedostal a nyní můžete na Boudě vidět neporušenou šachtu pro zvon, jinak ostatní zvony byly vytrhány. Dnes tedy není do srubu přístup. Dostal jsem se do něj, jelikož jsem se stal jedním z bláznů, kteří tráví prázdniny ve vlhké studené díře. V interiéru jsou zbytky cihlových příček, avšak většina stále stojí a jinak není o co stát.

Bunkry.cz Opevneni.cz

Zpět na hlavní stránku

NAVRCHOLU.cz
  Vaše postřehy  
Ondra
15.11.2009
Počet bodů: 5 z 5
Počet bodů: 2 z 5
Přímo k bunkru jsem se dostal pěšky
Přímo k oběktu jsem se dostal pěšky.Z bunkru koukali jenom otočné věže.Bunkr je hodně zarostlí a dá se fotit jenom z vrchu.

Přidat postřeh

Tvrz Bouda

zahrnuje tento objekt. Dělostřelecká tvrz Bouda je situována na kopec Bouda jižně od Suchého vrchu u Jablonného nad Orlicí. Jde o nejmenší stavebn... více