úseky:

Dělostřelecký srub R-S-79
Na mýtině

označení krycí název typ odolnost zvony zbraně vlevo zbraně vpravo zbraně čelní věže ochranné střílny
R-S-79 Na mýtině DS IV  2 ZN3    3Y      2 N 
stavební podúsek firma datum betonáže kubatura betonu
3./X.Hanička  Ing. Bedřich Hlava,Praha  22.11.1937  5598 m3 

Copyright www.sota.cz
  Dosažitelnost: Počet postřehů: Vaše postřehy ICQ podpory: pěšky 43450 92513147
  Lokalita:   Doplnit lokalitu
Přístup od parkoviště u osady Hanička po červené turistické značce. Asi po 1200 metrech značená cesta přechází přes asfaltku, která vlevo odbočuje ke vchodovému objektu. Po této asfaltce vpravo asi 100 m.

Letecká mapa Turistická mapa
  Popis srubu Na mýtině:   Doplnit popis
Dělostřelecký srub v sestavě tvrze Hanička. Klasický pravostranný dělostřelecký srub. Poškozen přestavbou tvrze Hanička v rámci akce Ministerstva vnitra Kahan. Diamantový příkop zasypán. Levý zvon vytržen v padesátých letech Kovošrotem Na místě levého zvonu vyvedeny roury filtroventilace.. V místě levé střílny pro Y vyražen nouzový východ, krytý pancéřovými vraty. Do nedávna z pravé střílny a z původní střílny pro lehký kulomet v diamantovém příkopu (nyní zaslebené velkou betonovou kostkou, kterou se ovšem snaží rekonstruktéři zničit) vedly obrovské roury filtroventilace. Ty jsou dnes již odřezány. Zachovalé dvě originální ocelolitinové střílny pro 10 cm kasematní houfnice. V záhozu kousek od levého zvonu nezasypaná revizní šachta kanalizace. Originální pravý zvon je mírně poškozen náloží při zkoušce odolnosti (asi 10 cm hluboká díra v temeni zvonu). Objekt je největším vybetonovaným objektem čs. opevnění.

Bunkry.cz Opevneni.cz

Zpět na hlavní stránku

NAVRCHOLU.cz
  Vaše postřehy  
Chardonnay
22.11.2007
Počet bodů: 5 z 5
Počet bodů: 5 z 5
Přímo k bunkru jsem se dostal pěšky
Od uvolnění poměrů se i objekt "vyvíjí" a to opět pozitivně k původnímu stavu. Znovu se čistí příkop, zmizeli různé nástavby vzduchotechniky apod.

Přidat postřeh

Tvrz Hanička

zahrnuje tento objekt. Dělostřelecká tvrz Hanička se nachází poblíž samoty Hanička u Rokytnice v Orlických horách. Umístění tvrze Hanička v terénu... více