úseky:

Pěchotní srub MO-S-27
Bor

označení krycí název typ odolnost zvony zbraně vlevo zbraně vpravo zbraně čelní věže ochranné střílny
MO-S-27 Bor PS ZN4 ZN3  2D  2D      4 N 
stavební podúsek firma datum betonáže kubatura betonu
4./II.Dolní Benešov  Ing. Bohuslav Krýsa,Moravská Ostrava  24.7.1936  0 m3 

Copyright www.sota.cz
  Dosažitelnost: Počet postřehů: Vaše postřehy ICQ podpory: pěšky 43450 92513147
  Lokalita:   Doplnit lokalitu
Tak a včil babo raď, jak popsat přístup k tomuhle objektu. Azimut 130 od MO-S-28 blbý, co? Tak jinak. Pokud najdete MO-S-28, což by neměl být takový problém, tak se z křižovatky, která je u srubu vydejte po asfaltce na východ (tj. tam, kam míří hlavní zbraně vpravo). Po přibližně 120 metrech odbočuje vpravo lesní cesta, tak té si nevšímejte a pokračujte po asfaltce ještě další cca 120-130 metrů. Opět odbočuje lesní cesta vpravo (za ní začíná mlází). Touto cestou se vydejte a po asi 150 metrech uvidíte nalevo ohradu a uprostřed ní srub. Způsob přelezení ohrady ponechám na vás.

Letecká mapa Turistická mapa
  Popis srubu Bor:   Doplnit popis
Oboustranný pěchotní srub vyzbrojený (v tomto prostoru již tradičně) pouze dvojicí těžkých kulometů na každé straně. Zvony vytrženy, zához odstraněn. Všechny střílny originální a nezabetonované. Omýtka objektu je původní barvy. Ochranné příkopy mají pouze zanesené dno. Vchod možný normálním vchodem. Mříž chybí. Zajímavé stavební řešení, kdy střílna na ochranu vchodu je umístěna přímo v levé střelecké místnosti. Kromě povalené příčky na WC jsou všechny ostatní příčky zachovalé. Uvnitř čisto. Vrt v týlovém patře zasypán.

Správce: Bližší informace nezadány, informujte podporu.

Bunkry.cz Opevneni.cz

Zpět na hlavní stránku

NAVRCHOLU.cz
  Vaše postřehy  
Patrik
25.3.2008
Počet bodů: 1 z 5
Počet bodů: 2 z 5
Přímo k bunkru jsem se dostal pěšky
Tento srub mi dal při hledání zabrat asi nejvíce.Přístupný normálním vchodem, ale i oběma zvony.Originální a velmi zachovalá futra.

Přidat postřeh