USAREUR(cz) Integrated Services Our Facebook page USAREUR(cz) Official website Photos E-mail us

Historie Rangers


1991 - operace Desert Storm, Irák

O působení Rangers během operace Desert Storm v roce 1991 je toho známo velmi málo.

Rota D, 4th Ranger Training Battalion vyslala jedno družstvo s úkolem cvičit příslušníky 24th Infantry Division (mechanizované) v provádění Long-range surveillance (LRS - hloubkový průzkum) operací v poušti. Jeden incident prokázal efektivitu výcviku. Ke dvěma týmům v pozorovacích pozicích, zhruba 200km za nepřátelskými liniemi, druhý den od zahájení pozemního útoku, se přibližovalo obrněné průzkumné vozidlo s iráckými vojáky. 45 minut Iráčané prozkoumávali oblast a přišli až na vzdálenost 3m od pozice pozorovatelů. LRS týmy nebyly odhaleny a Iráčané odjeli pryč.

Rota B a jedna četa roty A, 1/75, plnili speciální úkoly v poušti. Lze se pouze domnívat, že prováděli akce proti radarům a komunikačním zařízením a také lovili Scudy, zvláště pak po útocích na Izrael. Rangers také mohli zajišťovat letiště v Iráku pro použití dalšími speciálními jednotkami. Všechny tyto úkoly odpovídají výcviku Rangers. Zbytek Ranger pluku byl v pohotovosti jako záloha pro návazné operace.

V prosinci 1991, rota C, 1/75 a velitelská rota pluku se rozmístily v Kuvajtu pro rutinní cvičení. Rangers seskočili do Kuvajtu při denním výsadku, který není typický, aby televizní kamery mohly snímat jejich příjezd. Denní seskok také připomněl Sadámu Husajnovi, že Spojené Státy byly připraveny okamžitě reagovat na případné ohrožení bezpečnosti Kuvajtu.

translate: 1LT Martin Z. Kolarik


Hot Topics

Pro další informace jak se stát členem A Company, 3rd Ranger Battalion, klikni na tento odkaz:


Mission

2nd Platoon, A Company, 3rd Ranger Battalion se snaží věrně napodobovat svoji reálnou předlohu a to jak vzhledem, tak i činností.


Last Action

FTX Veselí, Veselský chlum
25.11. - 27.11.2017

Jednotkou velice oblíbené tradiční FTX.