USAREUR(cz) Integrated Services Our Facebook page USAREUR(cz) Official website Photos E-mail us

Rozdílová teorie US ozbrojených sil
(hadí model)

Rozdílová teorie US ozbrojených sil (hadí model) rozebírá rozdlný přístup jednotlivých složek amerických ozbrojených sil při setkání s hadem v operačním prostoru.


Pěchota (Infantry): Had je očichá, opouští oblast.

Airborne: Provedou výsadek a zabijí hada.

Obrněné jednotky (Armor): Přejedou hada, zasmějí se, a hledají další hady.

Letectvo (Aviation): Mají globální poziční družicové (GPS) souřadnice hada. Nemohou hada najít. Vrátit se na základnu pro doplnění paliva, posádka si dá odpočinek a manikůru.

Ranger: Pohraje si s hadem, pak ho sní.

Polní dělostřelectvo (Field Artillery): Zabijí hada masivní palbou na cíl s podporou tří Předsunutých Delostřeleckých Brigád. Při tom zabijí několik set civilistů jako nevyhnutelné vedlejší zničení. Mise je považována za úspěšnou a všechny účastníky (to jest kuchaře, mechaniky a úředníky) vyznamenají Stříbrnou Hvězdou.

Special Forces: Dostanou se do kontaktu s hadem, ignorují veškeré směrnice ministerstva zahraničí a vítězí svým srdcem a myslí. Trénují zabití dalších hadů. Vyprodukují enormní cestovní stvrzenku na návrat.

Ženijní bojové jednotky (Combat Engineer): Prostudují hada. Připraví peti sériový nesrozumitelný Field Manual o tom jak porazit hada použitím mobilních zařízení. Postěžují si že manévrující síly neumí pořádně vést proti-hadí operace.

Navy SEAL: Použijí veškeré střelivo a zavolají pro námořní palebnou podporu kvůli neuspěchu při pokusu zabít hada. Had kousne SEAL a ustoupí do bezpečí. Hollywood udělá fantazy film ve kterém SEALs zabijí Muslimské extrémistické hady.

Vojenské námořnictvo (Navy): Vystřelí na 50 raket z různých typů lodí, zabijí hada a udělají představení senátní rozpočtové komisi, jak je námořnictvo nejvíce ekonomický prostředek z anti-hadích sil.

Marine: Náhodně zabijí hada během hledání suvenírů. Místní civilisté požádají stažení všech US Sil z oblasti operací.

Marine Recon: Sledují hada, přičemž se ztratí.

Combat Controlers: Navedou hada jinam.

Para záchranář (Para-Rescue Jumper): Zraní hada v počátečním kontaktu, poté horečně pracuje na záchraně hadova života.

Pilot dopravního letounu: Obdrží zprávu s žádostí na anti-hadí vybavení, doručuje čtrnáct dní po datu splatnosti.

AH-64 Apache pilot: Neschopný lokalizovat hada, hadi nejsou dobře viditelní pomocí infračervené optiky.

UH-60 Blackhawk pilot: Najde hada na čtvrtý pokus poté co had zapálí vatru označující zónu přistání. Rotor odfoukne hada do ohně.

B-52 pilot: Spustí ArcLight misi na hada, zabije hada a veškeré další živé tvory v okruhu tří km od cíle. (18. června 1965 přilétlo z Guami 27 bombardérů B-52, aby svrhlo 770 pum po 454 kg na plochu džungle, kde se předpokládalo soustředění Vietkongu. Nálet byl zcela neúspěšný. Těmto akcím se začalo říkat Arc Light. (za vysvětlení pojmu ArcLight mission děkuji Martinu Fričovi, A/3-75 RGR)

Raketová obsluha: Během 20 sekund zadají souřadnice cíle (hada), ale neobdrží oprávnění z Velitelství Národní Strategické Obrany k použití jaderných zbraní.

Zpravodajský důstojník: Had? Jak had? Jen 4 ze 35 indikátorů hadí aktivity jsou nyní aktivní. Hodnotíme možnost hadí aktivity jako NÍZKOU.

Námořní pilot: Pověsí si hada kolem krku aby v Tail Hook sbalil nejakou číču.

Vojenská policie: Dá hadovi test střízlivosti, protože se had nepohyboval přímočaře.

Spojař: Vyšle 200.000 Wattů silný signál pro podporu anti-hadí mise, náhodně přitom hada zabije elektrickým výbojem.

Ženijní vojska: Zkoumají možnost žvýšit hladinu zaplavených oblastí s cílem zabít hada, nemohou to však uskutečnit, protože je had na seznamu ohrožených živočichů.

Kuchaři: Had vleze do jídelny mužstva. Had umře na otravu potravinami.


převzato a přeloženo z www.specialoperations.com


Hot Topics

Pro další informace jak se stát členem A Company, 3rd Ranger Battalion, klikni na tento odkaz:


Mission

2nd Platoon, A Company, 3rd Ranger Battalion se snaží věrně napodobovat svoji reálnou předlohu a to jak vzhledem, tak i činností.


Last Action

FTX Veselí, Veselský chlum
25.11. - 27.11.2017

Jednotkou velice oblíbené tradiční FTX.